do początku
O Kancelarii
Zakres usług
Zespół
Pakiety
Szkolenia
Usługi on-line
Wolne myśli, czyli co prawnik myśli
Kontakt

Wolne myśli, czyli co prawnik myśli
drukuj
O zmianie warunków umowy raz jeszcze.

Ty razem w Biznes dla Ludzi zastanawialiśmy się nad możliwościami zmiany umowy po jej zawarciu. Nie rozmawialiśmy o zmianie regulaminu, czy ogólnych warunków umowy, ale o zmianie podpisanej przez nas umowy. Jak i kiedy jest to możliwe ?

więcej
 
Zadatek, a zaliczka

Temat rzeka. Na pozór art. 394 K.c. nie budzi wątpliwości. W praktyce każdy zwrot, każde słowo tego przepisu, jest podstawą do różnej interpretacji kwoty zapłaconej w związku z zawartą umową. O podstawowych róznicach dyskutowaliśmy z redaktorem Pawłem Blajerem w "Biznes dla ludzi".

więcej
 
Fakty i mity o sprzedaży samochodów używanych

Dziś parę słów o sprzedaży samochodów używanych. Utarło się przekonanie, iż w wypadku sprzedaży używanych samochodów, czy też innych rzeczy, które kupujemy w ramach promocji, nie przysługują nam żadne prawa, jeżeli okazałoby się, że towar jest wadliwy. To nie jest prawda. Fałszywy przebieg pojazdu, błędnie podana data jego produkcji, stan techniczny, w tym bezwypadkowość pojazdu, to zapewnienia sprzedawcy, które jeżeli okażą się fałszywe otwierają pole do dochodzenia praw z tytułu rękojmi za wady rzeczy. Co więcej zapewnienia te mogą być podstawą do odstąpienia od umowy na podstawie przepisów dotyczących wad oświadczenia woli. To będzie istotne, jeżeli upłynął już terminy przewidziane rękojmią. O tych właśnie kwestiach rozmawiałem z redaktorem Pawłem Blajerem w TVN Biznes i Świat.

więcej
 
Nowości ciąg dalszy ...

Od początku tego roku, już nie tylko Linkedin, ale także Twitter @LukaszOleksiuk

 

Zapraszam do kontaktu !
 

 
Z Nowym Rokiem, z nowym krokiem !

Zmiany, zmiany, zmiany .... Kiedy kończy się szaleństwo sylwestrowe (a w tym, to jest w zeszłym, roku kalendarz był łaskawy), trzeźwo wracamy do rzeczywistwości. A tutaj czekają na nas nowe wyzwania, nowe nadzieje i zmiany ..... Zmianie ulegają również umowy, które zawarliśmy, a to nie zawsze jest wynikiem (tylko) naszej decyzji. Ba, często to wbrew naszym interesom .... I co tu robić ?

więcej
 
Przypowieść o tym, że nic nie ma za darmo ...

czyli o podatkowych skutkach bezpłatnego ustanowienia służebności drogi koniecznej.
 

więcej
 
S.K.A. - spółka komandytowo-akcyjna - czy to już koniec ?

Sejm uchwalił przepisy dotyczące opodatkowania spółek komandytowo-akcyjnych. Ostatecznie postanowiono, że opodatkowanie spółek komandytowych nie ulegnie zmianie.

 

Jak w tej sytuacji powinni zachować się wspólnicy SKA ? Czy to już koniec "wakacji" ? Niekoniecznie ...

więcej
 
Koniec marzeń, początek kłopotów

Kłopot z deweloperem to zawsze duży problem dla Klienta. Co zrobić, gdy problem ten zaczyna być gigantyczny ?

więcej
 
Odwrócony zawrót głowy

Chciałoby się powiedzić w końcu. W końcu zaczynają się konkretne prace na uregulowaniem tzw. renty dożywotniej. Równolegle nabiera kształtu instytucja kredytu odwróconego.

 

Czy rozwiązania te sprawdzą się w praktyce ? Czy naprawdę Banki będą zainteresowane gromadzeniem mieszkań ?

więcej
 
E-alkohol

Parę słów o tym, czy można kupić alkohol przez internet ....

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   następny  >>