do początku
O Kancelarii
Zakres usług
Zespół
Pakiety
Szkolenia
Usługi on-line
Wolne myśli, czyli co prawnik myśli
Kontakt

Wolne myśli, czyli co prawnik myśli
drukuj
O co chodzi?

W tej części umieszczane będą ciekawostki oraz spostrzeżenia związane ze stosowaniem prawa. Trochę w innej formie, trochę w bardziej przyziemny sposób. Prawo może być bowiem ciekawe, a wręcz pasjonujące. Czasami jednak sprawia trudność w przekazie. Tutaj postaramy się te trudności przezwyciężyć.

 

 
Znajomy You Tube

Właśnie rozpoczął się nowy etap. Współpraca z TVN 24 Biznes i Świat, czy aktywność na Twiterze, pobudzają do dalszych działań. Dzięki uprzejmości OIRP w Warszawie, w ramach projektu http://szukajradcy.pl/ zaznaczam swoją obecność także na You Tube, a za chwilę również na http://biznes.interia.pl/

 

Może nie będzie to powtórka sukcesu PSY - Gangnam Style, ale mam nadzieje, że będzie zwięźle, ciekawie i praktycznie.

 

O czym w debiucie ? Zapraszam dalej ...

 


 

więcej
 
Targi Praktyk i Pracy 2015

W dniach 17 i 18 marca 2015 roku, na terenie biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się Targi Praktyk i Pracy. Studenci prawa, którzy byli głównym adresatem tego wydarzenia, mieli okazję zapoznać się z ofertą praktyk i staży szeregu kancelarii prawnych, czy spółek świadczących usługi doradcze. Swoją ofertę przedstawiły także instytucje edukacyjne. Widoczną była przy tym nieobecność przedstawicieli wielu samorządów zawodów prawnych. Swoją działalność prezentowała natomiast Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, która miałem zaszczyt reprezentować.

więcej
 
Franek

W czasach, gdy zupełnie niespodziewanie frank szwajcarski osiągnął granice zenitu, pojawiają się naturalne próby równoważenia strat. Celnie zauważa się, że przecież niedawno obniżono stopy procentowe. A zatem być może obniżone zostanie moje oprocentowanie. A może nie będziemy musieli płacić oprocentowania ? Czy możliwe jest ujemne oprcentowanie ? Ten aspekt burzy frankowej, rozważaliśmy dziś w Biznes dla Ludzi.

więcej
 
Kasa dla prawnika

W dniu 1 stycznia 2015 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014 roku w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. 2014 Nr 1544). Rada OIRP w Warszawie, dla zabieganych Koleżanek i Kolegów, którzy nie mieli do tej pory przyjemności posiadania urządzenia zwanego potocznie kasą fiskalną i równocześnie nie mają możliwości wnikliwej analizy skutków płynących z tego rozporządzenia, przygotowuje w dniu 16 lutego 2015 roku wydarzenie pod nazwą Dzień Kasy Fiskalnej. A tymczasem drobna garść (czyli pięć), podstawowych informacji.

więcej
 
Kto prowadzi najlepsze szkolenia z prawa ?

Jak podaje http://pulshr.pl, w wrześniu 2014 roku Klub Menedżerów HR przeprowadził badanie dotyczące preferencji  firm działających na rynku polskim przy wyborze szkoleń. W badaniu wzięły udział 832 osoby - pracownicy i szefowie działów HR. Przeprowadzone badanie pozwoliło między innymi wyłonić najlepszego dostawcę szkoleń z zakresu prawa.

And the Winner is ....

więcej
 
O zakupach raz jeszcze

O bardzo ciekawym przypadku rozmawialiśmy z redaktorem Pawłem Blajerem.

Miejscem dramatu jest portal aukcyjny. Osobami zaangażowanymi: wystawiający książkę, nabywca, no i oczywiście ten trzeci. Treść dramatu: wystawca chciał sprzedać, nabywca kupić, ale kiedy nabywca powiedział "kupuję", sprzedawca zmienił zdanie i sprzedał rzecz temu trzeciemu. Jak rozwinie się ta historia ....
 

więcej
 
Idziesz na zakupy ? 5...4...3 - warto zapamiętać !

Oferta - jeden z klasycznych przykładów odmiennego rozumienia tego pojęcia w języku potocznym i języku prawnym.

Zawarcie umowy zawsze wymaga co najmniej dwóch oświadczeń woli. Często są one składane w tym samym momencie, z chwilą podpisania umowy. Ale umowa może być również zawarta, jeżeli te same dwa oświadczenia woli składane są różnych terminach, a nawet w różnych miejscach.

 

oferta + przyjęcie oferty = umowa

 

O tym kiedy mamy do czynienia z ofertą, a zatem kiedy na podstawie własnej, jednostronnej decyzji możemy doprowadzić do zawarcia umowy, rozmawiałem z redaktorem Pawłem Blajerem w TVN24 Biznes i Świat, analizują przykładowe scenariusze.

więcej
 
Syn, drzewo i dom ....

Marzenie o własnym domu, czy wieczory spędzone z kieliszkiem wina przy kominku zawsze poprzedza ..... proces budowalny. Etap, w ramach którego wielu poznaje czym jest procedura, czym jest umowa. Zawsze w ramach takiego procesu podpisywana jest umowa o roboty budowalne. Kontrakt, który Inwestor zawiera z Wykonawcą. I co z tego wynika ? - o tym rozmawiałem z red. Pawłem Blajerem.
 

więcej
 
Będzie Pan zadowolony .....

Problem niewyczerpywalny. Parę słów o tym co się dzieje, gdy się dzieje tak, jak dziać się nie powinno.

więcej
 
1   2   3   następny  >>